לחץ לאפשר זום
טוען מפה
לא נמצאו משרדים להשכרה
הגדל מפה
המיקום שלי מסך מלא הקודם הבא
חיפוש מתקדם
חיפוש מתקדם
מצאנו 0 תוצאות

תוצאות החיפוש שלך

מחפשים משרד? תעשו את זה קל

Posted by raphaels@hasapakim.co.il on מרץ 22, 2017
| 0

בנייה קלה היא תחום שצובר תאוצה והכרה בעשור האחרון בישראל גם בסקטור הפרטי ובייחוד בסקטור העסקי, וזאת למרות "יחסי הציבור" הגרועים שנוצרו לה. 

משנות ה- 90' וכיום

המבוגרים שבינינו זוכרים את העלייה הרוסית הגדולה של שנות ה 90, אלו היו שנים בהם היה צורך ביישובם המהיר בכל חלקי הארץ ובייחוד בחלקים גדולים של השומרון (צור יגאל, גינות וקרני שומרון ומזרחה משם). מכולות הוסבו במהירות לבתי מגורים ויובאו מבנים טרומיים יבילים (קרוואנים אמריקאים) כדי לשכן את העולים החדשים, במבנים אלו נחזו לראשונה שיטות הבנייה הקלה שמבוססות על התקנת לוחות צמנטים על גבי שלד ברזל או עץ. כמובן שבמרוצת השנים השתכללו שיטות הבנייה אך עדיין ניתן לראות את הקרוואנים מתפקדים כמשרדי מכירות באתרי בנייה לצד בניית "דירות לדוגמה" הנבנות במהרה תוך יישום עקרונות הבנייה הקלה. בבסיסה הבנייה מתחילה ביישור הקרקע ויציקת בטון עבור הרצפה, מעלייה מונחים קורות הפלדה- הם בעצם השלד של הבית. לאחר מכן מיושמת שיטה של הנחת לוחות צמנטים חיצוניים ולוחות גבס פנימיים כאשר בתוכם מותקנים חומרי איטום ובידוד לצד מערכת החשמל והאינסטלציה.

בנייה קלה למשרדים

עקרונותיה ובייחוד משך זמן הבנייה הקצר, משמשים לבניית משרדים.  הנהנים העיקריים מסוג בנייה זה הם בעיקר בעלי מקצועות חופשיים המעניקים שירות לאנשים אחרים ונדרשים למקום אסתטי וזמן לאירוח וקבלת קהל. בעלי מקצוע כמו מעסה, פסיכולוגים, מגשרים ובעלי קליניקות המעוניינים (ויכולים ) להתחיל לעבוד באופן מידי וחסר להם מקום אירוח וטיפול. בזמן ממוצע של חודשיים בלבד ניתן להקים קליניקה או משרד מאובזר בעל יתרונות תרמיים ובידודיים מבנייה קונבנציונלית, כך שהמושג "בנייה קלה" עושה לה פשוט עוול.

חשוב לזכור כי למרות שמה, בנייה קלה נדרשת באישורי בנייה מן הרשות המקומית, בנייה קלה היא בנייה טרומית יבילה אשר מיוצרת במפעל "ונוחתת" אצלכם  בחצר הבית, בנייה קלה היא בנייה לכל דבר ועניין.

מחיר ודגשים לבנייה

עלות שלד הבנייה הקלה הוא כ 500 למ"ר בעוד מחירו של שלד בטון עובר את רף ה 1000 ₪. בעוד המחיר הוא יתרון מובהק חשוב לומר כי שלד הבטון נתון לשינויים ואינו "כובל" את בעל הנכס לתוכנית ברורה, ישנם כאלו שיראו בכך פזיזות, אחרים יראו בכך יתרון ומה ששילמתם עליו זה מה שתקבלו. חשוב לזכור כי בנייה קלה בכלל ובנייה קלה למשרדים מהווה אחוזים בודדים מכלל הבנייה בישראל כך שאם אתם מתכננים את הבית הפרטי והקליניקה בצמוד לו, דעו כי מחיר הנכס שלכם יפחת אם כלולה בו בנייה קלה.